آموزشی

ترکیب و ساختار مو

ترکیب-و-ساختار-مو

آیا میدانید روش محافظت از مو چیست ؟

ترکیب و ساختار مو

اول از همه  باید با روش محافظت از مو و ترکیب و ساختار مو آشنا شوید.

این روزهای تمام افراد اهمیت زیادی به سلامت موهای خود میدهند. پس باید بدانند که انواع پوست سر کدام ها هستند یا ترکیب و ساختار مو چگونه است یا با چه روش های کلیدی از موهای خود محافظت کنند. پاموک اینجا جواب این سوال ها را بازگو خواهد کرد.

ترکیب و ساختار مو ، یک عضو دیگر از پوشش بدن است. ترکیب و ساختار مو شامل سه قسمت ساقه مو ( قسمتی که از پوست خارج شده)،ریشه مو (قسمتی زیر پوست) و فولیکول مو ( مسیری که ریشه درآن قرار دارد) میباشد.

ترکیب و ساختار مو شامل پروتئین کراتین می باشد. بخش داخلی مو کورتکس میباشد که استحکام رنگ و حالت مو را تعیین می کند. خارجی ترین لایه مو کوتیکول نام دارد که لایه نازک بی رنگ است و نقش آن محافظت است کورتکس میباشد. الیاف مو پس از خروج از فولیکول قابل بازسازی نیستند، اما می توانید با مراقبت مناسب لایه خارجی کوتیکول مو را تقویت کرده و از آن محافظت کنید.

در تعیین عوارض و توصیه محصولات مخصوص مو باید به ساختار ساقه مو و همچنین پوست سر توجه کرد. پوست سر شامل سه تیپ خشک، معمولی، چرب می باشد که در مقالات آینده انواع پوست سر را بیشتر توضیح خواهیم داد. ساقه مو شامل سه تیپ نازک، متوسط و ضخیم می باشد. همچنین مو شامل انواع نرم صاف و حالت دار یا فر و وز می باشد. تیپ پوست سر را میزان چربی آن و نوع ساقه را میزان رطوبت آن تعیین می‌کند که همگی از جمله انواع پوست سر ریشه ژنتیکی دارند.

خبر خوب این است که با یاد گرفتن ترکیب و ساختار مو وهمچنین تغییرات ساده می توانید از آسیب بیشتر مو جلوگیری کنید. در این مقاله ،6 روش کلیدی محافظت از مو که روش های عمومی است می تواند از آسیب دیدن موهای شما جلوگیری کند.

6 روش کلیدی مراقبت از مو

راه-کار-های-مراقبتی-مو

همانند پوست صورت مراحلی هم برای محافظت از مو وجود دارد. برعکس پوست صورت، مو و پوست سر معمولا به دلیل توجه و مراقبتهای نادرست دچار عوارض مختلف میشوند. همه مردم به آرایش و زیبایی مو علاقه ی زیادی دارند ولی با رنگ کردن، حرارت دادن و یا از استفاده از شوینده های نامناسب آثار تخریبی شدیدی بر مو میگذارند. توجه داشته باشید که عوارض مو  از عوارض پوست صورت بسیار دیر نمایان می شود و شخص خیلی دیرتر متوجه آسی مو میشود. 6 روش کلیدی مراقبت از مو شامل موارد زیر میباشند:

 

1- رطوبت رسانی به ساقه مو

2- استفاده از شوینده های مناسب

3- مراقبتهای عمومی

4- تمیز نگه داشتن پوست سر

5- محافظت در برابر حرارت

6- قطع ساقه های آسیب دیده

در جستجوی موهای زیبا، در انواع پوست سر ما اغلب کارهایی را انجام می دهیم که به موهای ما آسیب می رساند. موهای آسیب دیده شکننده هستند، بنابراین تمایل به شکستن دارند. شکستن موها می تواند موهای مجعد و ناسالم را برای ما به همراه داشته باشد. اگر به آسیب موهای خود ادامه دهیم، ممکن است در نهایت شاهد نازک شدن موها یا حتی نقاط طاس باشیم.

انجام روشهای طبیعی مانند ماسک های خانگی برای داشتن موهای عالی گزینه خوبی است. این نکات ساده و جذاب ماسک مو برای تمام نوع موها لازم می باشد. اگر ترکیب و ساختار مو و مراحل محافظت مو را به درستی یاد گرفتید و انجام میدهید ولی نتیجه دلخواه خود را نمیبینید ممکن است بخواهید به متخصص پوست مراجعه کنید. مراقبت از مو ممکن است علت اصلی مشکل شما نباشد. اگر نگران نازک شدن مو یا ریزش مو هستید، مراجعه به متخصص پوست بسیار مهم است. اکثر علل را می توان متوقف یا درمان کرد. هرچه زودتر مشکل برطرف شود، نتایج بهتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *