بهداشتی

جلوگیری عفونت با نپوشیدن شورت

نپوشیدن شورت و جلوگیری از عفونت

نپوشیدن شورت و جلوگیری از عفونت

نپوشیدن-شورت-و-جلوگیری-از-عفونت

نپوشیدن شورت یکی از موضوعات مهم در جلوگیری از عفونت است. این موضوع اهمیت بسیاری برای افراد به خصوص زنان دارد و باید توجه زیادی به آن کرد. حدود 75 درصد از زنان حداقل یکبار در طول زندگی خود عفونت قارچی را تجربه کرده اند.این افراد می توانند با نپوشیدن شورت از عفونت قارچی جلوگیری کنند.عفونت می تواند علت های مختلفی داشته باشد مثلا زمانی که:

حامله باشید، دیابت داشته باشید، سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید، آنتی بیوتیک مصرف کنید، از کنترل بارداری با دوزهای بالای هورمون استروژن استفاده کنید، از اسپری واژینال استفاده کنید و یکی از مهم ترین علت ها نوع شورت است. ممکن است برای همه خانم ها امکان پیشگیری از عفونت قارچی وجود نداشته باشد. بعضی از افراد با نپوشیدن شورت از عفونت جلوگیری میکنند این درست است ولی روش های ساده دیگری نیز وجود دارد.

 در اینجا 10 روش  جلوگیری از عفونت را آورده ایم که می توانید انجام دهید تا شانس مبتلا شدن خود را کاهش دهید.

 

10روش جلوگیری از عفونت

شورت-پنبه

1- لباس زیر تنفسی بپوشید.

 پنبه بهترین انتخاب شماست. گرما یا رطوبت را نگه نمی دارد و به خشک نگه داشتن شما کمک می کند. حتی می توانید با نپوشیدن شورت به تنفس پوست خود کمک کنید.

2- اغلب از شلوارهای شل استفاده کنید.

مطمئن شوید که شلوار جین، دامن، لباس زیر، شلوار یوگا، جوراب شلواری و… شما خیلی سفت و چسبان و از جنس نامرغوب نباشد. آنها می توانند دمای بدن شما را افزایش داده و میزان رطوبت اطراف قسمت های خصوصی شما را افزایش دهند. این شانس شما را برای عفونت قارچی افزایش می دهد.

3- از ژل های بهداشتی زیاد استفاده نکنید.

«محصولات بهداشتی زنانه» مانند ژل ها می‌توانند با حذف برخی از باکتری‌های مفیدی که برای مبارزه با عفونت‌ها وجود دارند، تعادل باکتری‌های واژن را مختل کنند. همچنین از محصولات رایحه دار زنانه بگذرید زیرا مانع ازجلوگیری ازعفونت می شود. محصولات رایحه دار شامل حمام حباب، صابون، اسپری، تامپون، و پد است.

4- از وان آب گرم و حمام داغ اضافی خودداری کنید.

آب گرم و داغ هرگز دوست شما نیست. بخار دادن به واژن می تواند بر تعادل سالم باکتری ها و سطوح pH تأثیر بگذارد. حتی باعث تحریک، عفونت (مانند واژینوز باکتریایی یا برفک دهان) و التهاب شود. اگر واژن خود را گرم کنید، آن را به محل مناسبی برای باکتری‌های بد تبدیل می‌کنید که باعث عفونت‌های قارچی می‌شوند. گرما همچنین باعث خارش واژن شما می شود.

5- لباس های خیس را عوض کنید.

 بعد از رفتن به شنا یا  باشگاه  لباس های مرطوب تمرینی خود را عوض کنید و هرگز با آن ها ننشینید. بلافاصله لباس های مرطوب را عوض کنید.

6- در زمان پریود بهداشت خود را حفظ کنید.

یکی از مهم ترین دلایل عفونت این گزینه نیز می تواند باشد. باید به موقع و حدودا بعد از 3-5ساعت پدهای خود را عوض کنید که می تواند به جلوگیری ازعفونت کمک کند.

7- دیابت خود را مدیریت کنید.

 اگر به دیابت مبتلا هستید، حتما سطح قند خون خود را تحت نظر داشته باشید و آن را کنترل کنید.

8- آنتی بیوتیک زیاد مصرف نکنید.

فقط در مواقعی که مجبور هستید از آنتی بیوتیک استفاده کنید. برای شرایطی مانند سرماخوردگی به آنتی بیوتیک نیاز ندارید، زیرا آنها هیچ کاری در برابر ویروس انجام نمی دهند. اگر مجبور نیستید، استفاده نکنید.

9- نپوشیدن شورت

تا حد ممکن سعی کنید در مواقعی که میتوانید شورت نپوشید. اجازه دهید پوستتان نفس بکشد زیرا نفس کشیدن پوست می تواند دلیلی بر جلوگیری از عفونت باشد.

10-خشک کردن شورت در برابر آفتاب

یکی دیگر از روش های جلوگیری از عفونت خشک کردن شورت در برابر خورشید است. نور خورشید میتواند باکتری های لباس زیر را از بین ببرد.

این 10 مورد که در بالا ذکر شد روش هایی برای جلوگیری از عفونت بود. ولی شما میتوانید به روش ساده تر و انتخاب صحیح شورت از عفونت جلوگیری کنید. حتی روش نپوشیدن شورت وجلوگیری از عفونت یکی از مهم ترین و ساده ترین روش هاست  که همه می توانند انجام بدهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *